Taky máte mobilní telefon? Pokud ano, tak mi věřte, že máte vyhráno, protože mám kamarádku, které je osmnáct let, a ještě nemá mobilní telefon. Ona totiž ta celá jejich rodina žije v takovém stylu, jako kdyby to byla doba ještě snad před padesáti lety. Ze začátku jsem si myslela, že to jsou snad nějací blázni. Protože se k nám přistěhovali čerstvě a když u nás bydleli už půl roku, tak jsem si řekla, že je na čase se s nimi blíže seznámit. Jsou to velice příjemní a slušní lidé, kteří pracují a taky mají svojí tradici, nevím proč, ale nemají moc rádi techniku anebo různé vymoženosti a nebo futurismus. Takže u nich sice ale například najdeme televizi, která je ale taková ještě malá, sotva barevná a taková malá krabice. Já vím, že jsou asi jediné v republice, kteří tuto krabici televizi mají. A pokud třeba máte na mysli mobil, tak tam nemají vůbec mobilní telefon.

Mobilem často volám rodičům.

Tam mají pouze pevnou linku a potom takový velký mobil, který slouží jako domácí mobil pro všechny. Takže abyste si nemysleli, že někdo u nich v rodině má nějakou novinku mobilního telefonu, kdy se třeba hrají nějaké mobilní hry anebo psali s někým sms a nebo byl na sociálních sítích. Myslím si, že ani nikdo v této rodině nemá žádnou registraci na sociální síti.

S mobilem je zábava.

A taky mi jejich dcera řekla, že jejich dcera by už chtěla mobilní telefon a chtěla by žít normálně, ale její rodiče jí to vůbec dovolit nechtějí. Tohle mě mrzí, protože takhle rozhodovat za někoho dospělého je opravdu nemorální a nelíbí se mi to. Proč by plnoletá dívka nemohla mít mobil? Proč se na mobil a dovolení musí ptát svých rodičů? nechápu to a nerozumím tomu. Sice chápu, že mají takový svůj životní standart, ale ne to někomu nutit, tak to se mi taky vůbec nelíbí. Přijde mi to neslušné. Opak je, kdyby jejich dcera opravdu mobil nepotřebovala nebo ho nechtěla. Ale ctila bych její rozhodnutí.