Rádi jezdíme na dovolenou „na kolách“, jak říkáme. Tzn., že vyrazíme automobilem, kola přikurtujeme k autu, bágly a tašky nacpeme do zavazadlového prostoru a jen tak tak se narveme do auta a frčíme do předem nasmlouvaného místa v Čechách. Tam kola sundáme a týden si užíváme cyklotoulky neznámou krajinou. Býváme nadšeni novými zážitky, užíváme si setkávání s místními, poznáváme jiné zvyky, prostě pohádka.
kola za autem

Jediné, co mi vždycky vadilo, bylo balení na tyto dovolené. S manželem jsme si připravili své hromádky. Manželova hromádka věcí na sebe, na kolo, na dovolenou, většinou zůstávala stejná. U mě tomu bylo naopak.

Tu jsem si vzpomněla na nové triko, tu jsem vytáhla ze skříně šaty – kdyby náhodou, k nim samozřejmě botky, další boty, kdyby pršelo a tak to šlo dokola. A když jsem nevěděla, zda můžu přibalit další věci, manžel jen shovívavě pokýval hlavou: „Auto to uveze“. A má hromádka se vesele rozrůstala.
zaparkované kolo

Takže jsme do auta rvali hromádky oblečení na kolo, hromádky oblečení sváteční, věci na kolo, což představovalo brašny, nářadí, přilby, boty na kolo, pak boty k šatům, boty kdyby pršelo a – auto to uveze.

Samozřejmě jsme polovinu věcí vezli zpátky nevybalené. Takto jsme cestovali několik let. Až jsem se ve slabé chvilce nad hromadou věcí, které jsme opět rvali do auta, rozhodla.

A na další dovolenou vyrazíme na kole a vezmeme sebou jen to, co „Kolo uveze!“

Rok se s rokem sešel a nadešla ta chvíle. Bylo mi trochu ouvej, protože jsem si nedovedla představit dovolenou bez kosmetiky a bez mého fetiše – fénu!

Nu, což naplat. Narvali jsme pro změnu brašny na kolách a skutečně jen věcmi, které jsme nezbytně potřebovali, tj. ručník, mycí mini prostředky – úžasná věc, dají se koupit, cyklo oblečení, 2 trika na převlečení, šortky, náhradní boty, jedny dlouhé kalhoty, nezbytné spodní prádlo, občanku a peníze, pumpičku na kola.
značka cyklostezka

A vyrazili jsme. Měli jsme zamluvenou chatku cca 90 km od našeho bydliště. Cesta byla báječná a báječná byla i naše dovolená. Kupodivu jsem zjistila to, co vy možná už dávno víte. A to, že člověk k přežití, potažmo i na dovolenou, potřebuje skutečně minimum věcí.

A rozčepýřené vlasy bez každodenní úpravy fénu? Vyřešila jsem to šátkem uvázaným na piráta!

Dovolenou, skutečně „na kolách“, mohu z celého srdce doporučit!