Jednou ze základních věcí, které si k bazénu musíte pořídit je filtrace. Bez ní to prostě nepůjde. Je to skvělý pomocník, který vám v mnohém ulehčí práci při údržbě vody, ve které se budete po celé léto koupat a osvěžovat.

Chemické přípravky jsou fajn, ale neporadí si s pevnými nečistotami, na ně je připravena právě filtrace. Nezbytný základ pro bezproblémový chod bazénu.
Nejideálnější je filtrace písková. Poslouží svému účelu dlouhá léta, ovšem i zde je nutné po několika letech jejího provozu náplň vyměnit.

Písek v hlavní roli

Jak vlastně ale taková filtrace funguje? Základem jsou drobná zrnka písku s ostrými hranami. Jak přes ně voda prochází, na ostrých hranách se zachytávají jednotlivé nečistoty. A právě tyto hrany jsou časem opotřebované a ztrácí ostrost a tedy i schopnost nečistoty zachytávat. Tehdy je nutná výměna náplně.

Jistou výhodou písku je i fakt, že stará náplň nijak nezatíží přírodu ani odpad. Použitý písek můžete ještě využít do substrátu při přesazování, na dekorační účely v zahrádce nebo jako posyp chodníku v zimě.

Filtrační písek však má své dané parametry a nabízí se v různé zrnitosti, vždy tak dbejte pokynů uvedeným výrobcem filtrace. Jen za předpokladu správné náplně bude filtrace fungovat, jak má.

Výběr náplně do filtrace nepodceňujte

Při výběru máte v podstatě dvě možnosti, filtrační písek a tzv. zeolit. Kompletní nabídka je velmi pestrá https://eshop.techneco.eu/Pisek-do-piskovych-filtru.
· Filtrační písek je kvalitní křemenná surovina nabízena ve třech variantách zrnitosti. Velikost zrnek můžete vybírat ve velikostech: 0,4 – 0,8 mm, 0,6 – 1,2 mm nebo 1 – 2 mm. Všechny jsou k dostání v základním balení po 25 kg.

Zeolit je přírodní nebo i syntetický filtrační materiál se specifickými vlastnostmi. V naší nabídce najdete tříděný drcený minerál slabě nazelenalé barvy. Rovněž i tento druh náplně je možné sehnat v několika variantách zrnitosti. Obvykle jde o velikosti 0,5 – 1 mm, 1 – 2,5 mm, 4 – 8 mm nebo 4 -16mm.