Kuchyň je jedna z nejdůležitějších místností v domě, protože se díky ní stravujeme. Největším prvkem je kuchyňská linka s deskou, jenž musí vydržet.

Rekonstrukce kuchyně

Design i praktičnost

Na začátku rozmýšlení o tom, jak má celkově kuchyň vypadat je potřebné si ujasnit její funkci. Pokud rádi vaříte třeba každý den, tak je zapotřebí k tomu celý prostor i vybaveni uzpůsobit. Vzhled je sice krásná věc, ovšem neměl by nijak omezovat praktičnost, což v kuchyni opravdu respektovat. Pokud nežije sami, tak je zapotřebí dbát na tom, aby bylo místa na práci alespoň pro dva lidi najednou, abyste se nemuseli navzájem mačkat.

moderní kuchyň

Klidně si udělejte celkový plánek kuchyně, do kterého vyznačíte i kompletní rozvody se všemi rozměry, což Vám při plánování ušetří spoustu námahy a budete mít jistotu, že se Vám do místnosti vše přesně vleze. Je dobré prostor rozdělit do určitých zón, což dělají i profesionálové, protože každá činnost bude mít v kuchyni své místo. Záleží hodně na Vašem vkusu, protože Vy budete kuchyň využívat. Při tom dbejte na správný výběr materiálu, protože ty mají velký vliv na funkčnost i životnost, kterou nesmíme podcenit.

Linka s deskou

Jistě se shodneme, že kuchyňská linka je dominantu celé místnosti a má obrovský význam co se týče praktičnosti. Jste pouze omezení prostorem a financemi, protože se jedná o dražší záležitost. Na druhou stranou zbytečně nešetřete v použitých materiálech, protože ty mají mnohdy o poznaní horší vlastnosti a výdrž. Dělí se především podle tvaru, přičemž se nedá říct, který je nejlepší, protože každá kuchyň si vyžaduje individuální posouzení, protože třeba tvar L je výhodný v ušetření místa a využití rohu jako pracovního místa.

nože na lince

Moderním řešením je často také ostrůvek, ale žádná linka se neobejde bez pořádně desky. Kuchyňské pracovní desky Bydesign totiž odolávají třeba při vaření veškerému poškození a zároveň mají skvělou pevnost. Velice oblíben je výroba na míru, která se přizpůsobí Vašim požadavkům. Na výběr máte hned z několika materiálu, jenž se liší svou cenou a vlastnostmi, a proto výběr pečlivě zvažte.