Vlasy, které jsou bez lesku a bez života nejsou nic, co by jakákoliv žena chtěla. S péčí o vlasy je to někdy tak trochu magie. Ne každá sedne všem typům vlasů a některé nesnesou téměř žádné produkty, protože je zatěžují.

Přitom krásné vlasy mohou být korunou vaší krásy. Podívejte se tedy na tipy, které vám mohou dopomoci ke zdravějším a krásnějším vlasům.

vlasy

Zdravé tuky

Naše vlasy potřebují zdravé tuky, které přijímáme ve stravě. Jsou dobré pro mnoho částí našeho těla, včetně vlasů. Kde takové zdravé tuky najdete? Například v mořských rybách, jako je losos, nebo v nejrůznějších oříšcích. Lískové, kešu, vlašské, mandle…všechny tyto ořechy obsahují látky, které jsou důležité pro vaše vlasy.

Používejte vlažnou vodu

Na své vlasy při mytí nikdy nepoužívejte horkou vodu. Proč? Horká voda může z vašich vlasů odstranit ochranné filtry, které slouží pro vaše vlasy jako přírodní kondicionér. Není na druhou stranu nutné používat ledovou vodu, jednoduše zvolte vlažnou vodu.

Kolagen

Kolagen je pro naše tělo důležitý, a stejně tak pro naše vlasy. Naše tělo si vyrábí přírodní kolagen, ovšem postupem věku je lepší kolagen doplňovat i doplňky stravy. Kolagen vám může zajistit, že vaše vlasy budou pevnější, lesklejší a budou působit zdravým dojmem.

žena

Češte se méně

Někde vznikl mýtus, že pro dokonalé vlasy byste je měli alespoň stokrát projet hřebenem. To je naprostá hloupost. Během česání vám vypadávají vlasy, což je přirozený proces, ale zbytečným česáním tento proces ještě podporujete. Ideální je použít kartáč, který má na konci štětiny.

Barvení

Mnoho žen, i mužů, si barví vlasy. Proč ne, když dnes máme tyto možnosti, Ovšem co nejvíce vašim vlasům škodí, jsou extrémní změny barev, kdy se černovláska rozhodne, že chce být brunetkou a naopak. Pokud se chcete barvit, zvolte méně radikální změnu, která vaše vlasy tolik nezatíží.