Na každý podnikatel chce a potřebuje mít sídlo své firmy, a ne každé podnikání potřebuje výrobní prostory anebo kancelář, ve které by seděla sekretářka a vy, jakožto ředitel firmy. Tím pádem není potřeba utrácet peníze za pronájem prostor a každý podnikatel si může zvolit za sídlo své firmy tzv. virtuální sídlo. Není to virtuální sídlo ve smyslu internetu a počítačových sítí. Virtuální sídlo společnosti nebo firmy, je v podstatě jen poštovní schránka na zdi nějakého domu, ve kterém sídlí firma, která vám prodá adresu a onu schránku. Na adrese této firmy se může nacházet neomezený počet firem, které se tam ale fyzicky vůbec nevyskytují.

kancelář

Mít virtuální sídlo firmy, to ale neznamená, že nikdy nebudete nikde k zastižení a nebude možné si s vámi sjednat obchodní schůzku, protože firma, která vám pronajímán virtuální adresu, vám nabízí i své skutečné prostory, kde můžete své obchodní partnery pozvat a nemusíte se o nic starat. Prostory jsou skutečně reprezentativní.

kancelář

Mít virtuální sídlo Brno Companiesandoffices, je řešením, pokud nechcete mít sídlo firmy svou domovskou adresu, kde bydlíte, ale zároveň víte, že ze zákona jste povinni mít jako podnikatel adresu firmy. Na tuto virtuální adresu vám bude chodit pošta do poštovní schránky a pokud si schránku nebudete chtít nebo nebudete moct vybírat, můžete si dokonce zamluvit službu, že vám příchozí poštu ze schránky vybere firma, která vám nabízí virtuální sídlo a vaši poštovní korespondenci vám naskenuje do vaší e-mailové adresy, což můžete ocenit zvlášť, pokud jste převážnou část svého času v cizině nebo i třeba na druhém konci republiky. Zákon vám, milí podnikatelé, přikazuje, že pokud si zřizujete firmu, musíte uvést adresu, kde bude sídlo firmy. Pokud nechcete, aby tato adresa byla jakkoliv svázaná s vaší adresou, pořiďte si virtuální sídlo firmy.