Vybrat správné osvětlení do domu je velmi důležité. Světlo totiž významně ovlivňuje organismus. Samozřejmě nejpřirozenější je světlo denní, sluneční, ale v dnešní době je režim nastavený tak, že se podle něj již tolik neřídíme. Úbytek denního světla působí přes optický systém na epifýzu, šišinku, což je malá a stará část mozku, takže se zde začne syntetizovat hormon melatonin. Tato látky, nazývá se také jako hormon spánku působí ospalost a přichystání se ke spánku. Důležité ale je, že vyplavování této látky můžeme ovlivnit právě množstvím světla, které dopadá na sítnici. Proto se také v této době často setkáváme s poruchami spánku. Pokud totiž před spánkem používáme mobilní telefon, notebook nebo cokoli se zářící obrazovkou, nevytvoří se dostatek melatoninu a spánek nemusí vůbec přijít.

žárovka

Výběru správného osvětlení je tak potřeba věnovat dostatečnou péči. Při rozhodování je nutné se zamyslet nejen nad volbou správného typu žárovky, ale také nad tím, jak se dané světlo hodí k vybavení pokoje a kam přesně jej umístit. Mnoho typů světel naleznete na stránkách light4home.cz. Mezi nejprodávanější modely patří nástěnná svítidla dřevěná Sonces Light4home.

nástěnná lampa

Tyto se totiž hodí nad postel nebo nad pracovní stůl, snadno se zakomponují do interiéru a vyvolávají příjemný a útulný dojem. V nabídce naleznete různé druhy a styly i rozličná barevná provedení. Jak už bylo řečeno, nejčastější jsou ta dřevěná, ale k dostání jsou zde osvětlení i z dalších materiálů, jako je kov nebo keramika. Všechna světla jsou kvalitně zpracována, což zajišťuje dlouhodobou životnost. Svým stylem se hodí jak do bytů s tradičním nábytkem, ale najdete zde i taková, která zapadnou do moderněji vybavených interiérů, například minimalistických či funkcionalistických. Na stránkách seženete také různé druhy žárovek, aby Váš nákup mohl být kompletní.