Styl Shabby Chic je především o věcech a bytových doplňcích, na kterých je patrný zub času. Při tom si však zachovává eleganci a styl. V takovém bydlení se budete cítit neuvěřitelně příjemně. Nábytek, který vypadá, že již dosloužil, má také své kouzlo. Zkuste takový stařičký kus nábytku doplnit květinovými vzory či pruhy, a pocítíte kouzlo jednoduchosti společně s krásou nedokonalosti.
ošumělý-chic

Kouzlo starobylého nábytku

Nábytek ve stylu Shabby Chic bývá většinou bílý až krémový, aby byl současně jemný a světlý.
o   Linie nábytku by měly být hlavně zakulacené.
o   Židle a pohovky by měly být nadměrně veliké, protože jejich hlavní roli by měla hrát pohodlnost.
V takto sladěném interiéru si najde své místo jistě:
o   židle po vaší babičce
o   stůl, který jste zakoupili z bazaru
o   nebo i nábytek, který má patinu stáří vytvořenou uměle
Na všem použitém nábytku a doplňcích by měly být patrné stopy opotřebení, jako jsou:
o   popraskaný, nebo i oloupaný lak
o   neošetřené a časem zašlé dřevo
o   zrezlý kov na pantech a úchytech
o   odřené a zakulacené rohy
staré knihy

Textil a čalounění jako z doby babiček

Ve stylu Shabby Chic by měly být i veškeré textilie a čalounění v interiéru. To znamená, že všechny závěsy, záclony, polštáře a ubrusy je nejlepší pořídit převážně z lněných látek. Jako zvýrazňující prvky v interiéru použijte některé doplňky a dekorace ze sametu, saténu, hedvábí, nebo i bavlny.
o   Čalounění na nábytku je nejkrásnější v tomto stylu opotřebované. Látky by měly být vybledlé, ale velmi pohodlného vzhledu, lákající k příjemnému, měkkému posezení. Naprosto ideální jsou mohutné a široké pohovky a křesla ze čtyřicátých až padesátých let, kde je čalounění sice zašlé, ale natolik kvalitní, že si zachovává stále pevnou strukturu a tvar. 
o   Dalším žádaným prvkem tohoto stylu jsou mírně pomačkané povlaky, například na polštářích, jakožto i na ostatních dekoračních látkách. Textilie by měly mít dekor s květinami, pruhy, nebo puntíky. Ale jsou vhodné i látky kárované.