Léto je za dveřmi a s tím samozřejmě přicházejí nedozírná horka. Mnoho z nás má jistě problém se v parných dnech, kdy musíme do práce, kde třeba není klimatizace. Ale i cestovat kamkoli není žádná legrace. A co teprve spánek v těch největších vedrech?! Proto vám přinášíme několik tipů, které vám pomohou se s horkem, které za pár dní jistě nastane a může trvat i několik týdnů, vyrovnat.
malý větrák
Zvolte si vhodné ošacení
Nejlepší většinou je nemít na sobě nic, případně pouze studené prostěradlo. Ovšem pokud míříte do práce nebo ven, případně pokud máte děti, není to vždy úplně vhodné. Co byste si měli obléknout?
1.       Prodyšné materiály, jako jsou přírodní bavlna nebo lehké umělé materiály, případně po lněných materiálech. Vyhněte se naopak flanelům nebo umělým neprodyšným látkám.
2.       Rozhodně volte spíše světlé barvy, než ty tmavé
3.       Chraňte svou hlavu! Zvolte si vhodný klobouk nebo třeba čepici, důležité je chránit se před úpalem a úžehem
4.       Chraňte i své oči! Nezapomínejte na sluneční brýle, budou se vám hodit
5.       Nezapomeňte na opalovací krém s dostatečným UV faktorem!
citronová limonáda

Nedovolte, aby vám do pokoje svítilo slunce

Zatáhněte žaluzie, závěsy, nebo rolety. Neotevírejte okna, snažte se udržet v bytě nebo v domě co největší temno, aby se vzduch nemohl v bytě ohřívat, a tak způsobovat ta největší vedra. Nejvíce to platí pro podkrovní pokoje.
čínské vějíře
NÁŠ TIP!
Pořiďte si vějíř! Ať už jste v práci, v autobuse nebo třeba i doma u televize a větrák nestačí, není nic jednoduššího než mít v ruce látkový vějíř. Jde o stylový doplněk outfitu, navíc budete in a také se můžete ovívat na veřejných místech. No znáte něco lepšího?
§  Nezapomeňte na dodržování pitného režimu
§  Přikládejte si lahev s vodou ke krku
§  Spěte pod prostěradlem
§  Pořiďte si chladicí polštářky
§  Dejte prostěradlo před spaním do mrazáku