V současné době se netoleruje nedokonalost – a to obzvláště na vzhledu. Není tak divu, že řada žen a mužů upadá do depresí ze svého vzhledu. Utrácejí pak nemalá peníze za to, aby vypadali jako z obálky časopisů. Obzvláště ohroženou skupinou jsou pak mladiství, kteří si neuvědomují, že se jedná pouze o fikci, které nemohou nikdy v životě dosáhnout. Vždyť i samy modely vypadají bez řady úprav na počítači k nepoznání – jako normální smrtelníci.

Není tak divu, že spousta mladistvých propadne dietám. Ty pak mohou snadno přerůst v poruchy příjmu potravy, nebo jiné psychické problémy. Velmi častým problém je několikahodinové cvičení každý den. Jedná se o snahu zhubnout všechny zkonzumované kalorie. Nicméně přemíra pohybu je škodlivá stejnou měrou jako pohyb žádný. Trpí tím celé tělo.

žena s jídlem

Mezi nejčastější poruchy příjmu potravy pak patří především bulimie a anorexie. Obě nemoci jsou velmi zákeřné a nebezpečné. Odhalit je, přitom může být velmi těžké. Postižené osoby jsou totiž velmi vynalézavé a svůj problém dokážou velmi dokonale maskovat propracovanými lži. Není tak divu, že si okolí problému všimne velmi často až v momentě, kdy je pozdě.

Bulimie se vyznačuje především záchvaty, kdy postižená osoba sní vše co má na dosah ruky. Všechny zkonzumované potraviny následně jde na záchod vyzvracet. Oproti tomu anorexie je typická úplnou absencí jídla. Postižené osoby přestanou téměř úplně jíst. Velmi často tak dochází ke kolapsu celého organizmu z vysílení.

krejčovský metr

Pokud tedy i vy máte podezření, že by se tato problematika mohla týkat někoho ve vašem blízkém okolí, určitě situaci začněte řešit! Ověřit si, zda vaše váha, nebo hmotnost vašich blízkých je v normě vzhledem k vašemu věku a výšce, můžete prostřednictvím BMI kalkulačce. Výsledná hodnota vám ukáže, zda se řadíte mezi podvyživené, nebo naopak obézní lidi.