Možná i vy vzpomínáte občas na svůj první walkman na kazety nebo první discman na CD. Trocha nostalgie nikdy neuškodí a možná tedy i vás nadchne nápad, se kterým přišla firma Sony. Chystá totiž retro-walkman. Tedy nebude již na klasické kazety, ale přístroj z konce sedmdesátých let by se měl již brzy objevit opět na trhu.

klasické kazety

Společnost Sony změnila 1.7.1979 v podstatě celý svět. Tehdy totiž vydala na pospas trhu své první walkmany, které vytvořily zcela novou kategorii osobních přehrávačů hudby. První přehrávače v té době stály přes 100 dolarů a pro firmu tak představovaly doslova zlatý důl. A právě nyní přišla doba, kdy chce společnost na trh uvést retro novinku právě ve stylu prvního prototypu z konce sedmdesátých let.


        Nostalgie

Právě tento japonský gigant oznámil na začátku září roku 2019, že se sveze na vlně nostalgie a výročí tradičního přehrávače připomene zbrusu novým přístrojem. Jeho název by měl být NW-A100TPS. V podstatě podle odborníků je tento název jedinou vadou na kráse japonského nápadu. Podle dosavadních dostupných recenzí je totiž skvěle provedený, není mu nic vytknout, a to potvrzuje údajná skvělá kvalita zvuku. Novodobému walkmanu nechybí ani legendární okénko, ve kterém jsme mohli sledovat, jak se pásek kazety přetáčí z jedné strany na druhou.


        Nové technologie ve hře

Je jasné, že nové technologie vládnou světu, a proto samozřejmě klasickou kazetu nahradí HD displej, na kterém právě běží video, které simuluje přehrávání pásku. Tím pádem odpadá i charakteristický šum, který provázel přehrávání hudby z pásku. Displej je samozřejmě funkční, tedy si na něm uživatel bude moci zobrazit klasické moderní rozhraní adekvátní tomu, aby si mohl pouštět a vybírat hudbu dle svých potřeb a přání.
Sony walkman

Analytici se shodují v tom, že nejen vzdát hold jednomu z nejlepších nápadů firmy Sony, se povedlo, ale také firma prokázala odvahu, protože v konkurenci chytrých telefonů je velmi těžké vymyslet něco, co by zákazníci na globálním trhu pro poslech hudby ještě mimo telefonů kupovali.

Podle propočtů by se tedy v listopadu tato novinka mohla objevit za nějakých 350 dolarů, což bude odpovídat asi 8 000 Kč. Cenu však společnost stále tají a bude i pro nás v listopadu velkým překvapením.