Již jste slyšeli o vzácné bylině, která pochází z peruánských And? Ano mluvíme o peruánské Mace. Je to vzácná bylina, která obsahuje spoustu látek potřebných pro lidský organismus. Už po staletí byla maca pro místní obyvatele vzácným doplňkem stravy. Používali ji podobě prášku pro posílení organismu. Dokáže podpořit organismus při náhlých změnách počasí a brání proti chladu.

dívka a kabát

Maca je užívaná jako superpotravina díky svým bohatým účinkům. Užívají ji jak děti, dospělí tak senioři pro zvýšení fyzického výkonu a duševní kondice. Hlavní účinek má na hormonální nerovnováhu. Maca přirozeně působí na činnost hypotalamu a hypofýzy, které řídí činnost žláz s vnitřní sekrecí. Těmito žlázami se myslí například štítná žláza, nadledvinky a slinivka. Díky hormonální rovnováze dochází k usměrnění hormonů, které ovlivňují naše tělo. Například nepříjemné návaly, pocení a další nepříjemné pocity, které přichází s věkem. Při stárnutí dochází u mnoha lidí k hormonální nerovnováze pocházející ze snížené produkce. Tělo už nedokáže vyprodukovat tolik hormonů, které by potřebovalo.

maternity-2252154_1280

Maca je skvělým prostředkem při léčbě ženských hormonálních poruch, mužské impotence, při menopauze, chronickém únavovém syndromu a osteoporóze.

Macu lze užívat jako prášek, tablety nebo kapsle. Maca je skvělým doplňkem, když se snažíte otěhotnět pro ženu i pro muže. Dokáže povzbudit hormony a ovlivní mužskou i ženskou plodnost. Jakmile se vám podaří a otěhotníte není již pro těhotné ženy vhodná. Stejně tak pro kojící ženy se maca nedoporučuje. Maca v těhotenství se nedoporučuje. někdy vám ani lékaři nedokáží pomoci. Věřte v sílu bylin nebo v tomto případě kořenů. Naše příroda je rozmanitá a v mnoha potížích nám dokáže pomoci. Maca může mít někdy nežádoucí účinky v kombinaci jiných léků nebo bylinek. Nedoporučuje se užívání s třezalkou nebo léky na štítnou žlázu. Před užíváním je dobré se zeptat svého lékaře zda je tato kombinace vhodná.