Kdybychom uspořádali anketu, která se zaměřuje na užitečnost vůči společnosti i jednotlivcům, co se týče profesí, máte rozmyšleného nějakého svého favorita, kterému byste dali svůj hlas? Někteří lidé by nepochybně zvolili hasiče, kteří zachraňují majetek i životy, anebo členy Horské služby či výjezdové zdravotníky, kteří zasahují u dopravních nehod nebo kdekoli jinde v případě selhání životních funkcí.

instalatérské práce

Ke kandidátům nejužitečnějších povolání bychom však mohli směle zařadit i instalatéry. Bez nich se totiž neobejde prakticky nikdo z nás.

Plyn – instalatéři nemají na starosti pouze rozvádění vody a čištění kanalizace a odpadů, v jejich kompetenci jsou i plynové spotřebiče a rozvody plynu. Závady tohoto typu patří k nejobávanějším a rozhodně není dobrý nápad vrtat se v plynových spotřebičích, aniž bychom na to měli oprávnění a potřebné znalosti. Co dovede výbuch plynu, si snadno můžete nalézt na Internetu, a nebývá to rozhodně hezký pohled.

instalatér u toalety

Topení – žít v domě nebo v bytě v průběhu zimních měsíců bez vytápění je sice drsné, ale dá se to přežít, i když možná s přechodnými či trvalými zdravotními následky. Ale nejsou všichni mladí a zdraví, aby si mohli tuto zkušenost dovolit. Mezi námi jsou i lidé různě handicapovaní a postižení či chronicky nemocní, malé děti (kojenci a batolata), těhotné nastávající maminky, senioři v pokročilém věku atd. Ti by v nevytápěných prostorách velmi trpěli a nechceme ani domýšlet možné další následky. Proto instalatér topenář udržuje pohotovost, aby mohl v případě závady na vytápění zasahovat i o víkendech a svátcích, a třeba i v noci.

Kanalizace – když se vám ucpe doma záchod, a podaří se vám jej prorazit, jistě si oddychnete, ale co když to nejde? Co když to souvisí se zanesenou kanalizační přípojkou? Vyčistit kanalizaci se běžnému amatérovi nepodaří, protože je k tomu zapotřebí speciální technika, a tou amatéři obvykle nedisponují. Zas tu má své platné místo instalatér.