Je hodně lidí, kteří mají rádi kulturu. Jsou ale taky takoví lidé, kteří zase kulturu nemají rádi vůbec. A znám opravdu mnoho lidí, kteří říkají, že kultura je opravdu je opravdu zbytečná, že to je ztráta času a hlavně peněz. A když jsem se jich zeptala, proč je to ztráta peněz, tak mi řekli, že přeci nebudu utrácet peníze za něco, co nemůžou mít v ruce a na co si sáhnout. Já tohle sice chápu, jak to mysleli, ale přeci zážitek máte na celý život. A nikdy na něj nezapomenu. Tedy pokud nemáte Alzheimerovu chorobu. Protože například moje prababička tak je babička moc rády obědě chodily do divadla.

Za kulturou jezdím často.

A chodily taky spolu. Takže si myslím, že jsem tuto vášeň k divadlu a ke kinu a celkově ke kultuře jsem zdědila asi po nich, protože například můj otec nebo děda a můj strýc, tak ti zase neměli vůbec rádi kulturu a nechodili ani do divadel. Oni říkali, že chodili povinně jenom do divadla s manželkami, když museli, aby se neřeklo. Třeba když šla celá vesnice někam, tak oni šli taky, jenom aby nebyly nějaké klepy, že pánové jsou líní a že nemají cit a smysl pro módu anebo kulturu. Dokonce se taky vždycky pánové krásně vyšvihli, vzali si drahý oblek a naleštěné boty, jen aby jim to v divadle nebo v kině slušelo.

Kultura mě moc baví.

A mně se tohle chování líbilo, protože podle mého názoru by každý člověk měl být slušně oblečený, když jde do kina nebo do divadla nebo celkové za kulturou. A taky jsem dvakrát už byla na baletu a musím uznat, že balet a taky tanec je vážně krásný sport a líbí se mi to. A co vy a kultura? Je jistě mnoho typů lidí, kteří se třeba taky o kulturu vůbec nezajímají, ale podle mého názoru je to veliká škoda. Proč by se lidé neměli věnovat kultuře? Někdo říká, že to někoho nebaví, někdo zase říká, že je to zbytečné. No, nevím. Každý má samozřejmě na to svůj názor a je to jeho věc. Ale zkusit se má všechno. Já si tohle říkám pokaždé, když se něčeho bojím.