Registrace léčiv je v naší zemi nutná a zcela jistě povinná. Léky tvoří velmi důležitou část života lidí, protože někdy člověku na lécích závisí život. Díky registraci léčiv je člověk schopen lépe rozeznat druhy léků a taky má jistě lepší přehled o lécích a léčiv, něž kdyby žádné registrace léčiv nebyly. A tato technika u léčiv je již hodně dlouho. Víte, jak je všem známo, tak léky se dají velmi lehce zneužít, dají se z nich vyrobit různé drogy nebo mámidla. Vždyť si jistě pamatujete případ, kdy narkomani dělali z dětských kapek na kašel nějaké druhy drog. Přišlo se na to později, protože tyto kapky se sice registrovaly, ale nikdo tak často je nekontrolovat.

Všechna léčiva se registrují

Naštěstí se ale na to jistě přišlo a tyto kapky se pak prodávaly jen v omezeném množství a myslím, že i na občanku. Ano, u některých registrovaných léčiv je nutné předložit i občanku. Já to taky jednou tak musela udělat. Sice jsem měla recept od mé lékařky, ale i tak se to paní v lékárně nezdálo a ptala se mě, proč mi lékařka zrovna předepsala lidokain. Měla jsem ho na bolest, a i tak jsem musela ukázat občanský průkaz. A zrovna tento lék, lidokain, je velmi silný a taky se silně kontroluje. V registraci léčiv je v těch horních příčkách kontrolovatelnosti. Musím říct, že tato celá promenáda léků a jejich registrací je velmi dlouhá.

Některé léky jsou velmi drahé

Všechno trvá dlouho, ale ne z toho důvodu, že se nikomu pracovat nechce, to vůbec ne. Ale je to z toho důvodu, že tato práce registrace léčiv je velmi kvalitní a profesionální, že není opravdu kam spěchat. Musí se to udělat pořádně a nic se nesmí opominout, proto je nutné dělat všechno v klidu a s rozmyslem. Já jsem kdysi tuto práci chtěla vykonávat, ale když jsem slyšela o podmínkách a testech, tak jsem to raději vzdala. Vy byste to zkusili? Tak se podívejte se na náš web a uvidíte.