Stala se vám nehoda, při které jste utrpěli? Jste v tom nevinně? Poté máte nárok nárok na náhradu škody Poradnaodskodneni. Co to je a v jakých případech na ni dosáhnete?

Dopravní nehoda

Jeli jste dle předpisů, ale přesto je vaše auto nyní na odpis, bolí vás za krkem a nemůžete do práce? V tomto případě máte nárok hned na několik druhů náhrady škody, jste-li pojištění.

Máte právo na náhradu majetkové újmy v případě vašeho poškozeného automobilu. Tudíž zaplacení veškerých oprav spojených s poškozením způsobeným onou nehodou. Dále také na náhradu ušlých příjmů, nemůžete-li kvůli zdravotní újmě způsobené nehodou pracovat a to v plné výši po dobu, kdy jste uznán pracovně neschopným. Nejde o pobírání nemocenské, ale dorovnání do sumy vašich pravidelných příjmů. A nakonec na bolestné – což je částka, která se vypočítá dle toho, jak moc vaše zdraví utrpělo. Ať už se jedná o fyzickou, či psychickou újmu.

kufr plný peněz

Pracovní úraz

V případě pracovního úrazu se bude vyšetřovat, do jaké míry jste byli proškoleni na BOZP. Dále pak, zda jste si úraz nezpůsobili vědomě, či z nedbalosti. Pokud se ukáže, že je chyba na straně zaměstnavatele, nebo zkrátka nejde o ničí chybu, máte nárok na bolestné, náhradu příjmů v době pracovní neschopnosti způsobené pracovním úrazem.

dopravní nehoda

Nejste si jistí, zda se vám dostalo dostatečného odškodnění?

Pojišťovny se často zdráhají vyplatit odškodnění v plné míře, kličkují a hledají si důvody, proč vám nevyplatit plnou částku odškodného. Jakožto člověk neznalý se v tom nemusíte vyznat a pak se často nedozvíte, že jste nedostali vše, na co jste měli nárok. Pokud chcete mít jistotu, že se vám dostane plné náhrady, nechte si udělat revizi odškodnění. Pro tento krok kontaktujte odborníky v Poradně odškodnění, kteří jsou v oboru znalí a postarají se, aby se vám dostalo všeho, na co máte ze zákona nárok. Jsou to přeci vaše peníze.