Dřevo je čistě přírodní záležitost a lze jej využít i tak, že se zpracuje materiál ze stromů vyvrácených v důsledku větrných polomů, anebo z dřevin napadených kůrovcem. Vše záleží na tom, jak spolupracují lesníci s dřevozpracujícím průmyslem. Podstatné ovšem je, že máme k dispozici surovinu pro výrobu nábytku i schodiště naprosto optimální.

dřevěné schodiště

Dřevo příjemně hřeje – schody můžete vytvořit tak, že nosná konstrukce bude zhotovena z kovu a zábradlí a schodnice budou dřevěné. Dřevo a kov k sobě dobře ladí a dřevěné schodnice vás budou hřát, na rozdíl od oceli nebo hliníku. Chůze po dřevěných schodech je obecně příjemnější zejména na bosou nohu, dřevo se pod vámi brzy zahřeje a nebude tak ledové, jako kdyby šlo o schody kovové.

moderní interiér

Vzhled uchvátí snad každého – líbí se vám dřevěné letokruhy? Málokdo nad nimi ohrnuje nos a málo komu připadají škaredé. V letokruzích se zobrazuje životní cyklus živé rostliny, která vyklíčí ze semene a pokračuje dál do fáze svého růstu, dokud není zužitkována člověkem, nebo nedospěje do závěrečné fáze svého vývoje a přirozeně odumře. Možná proto nás také letokruhy fascinují, protože nejsou vyrobené v laboratoři, ale jsou dílem živého tvora.

Je snadno opracovatelné – dřevo se mnohem lépe opracovává, než kovy nebo klasické stavební materiály, v truhlářské či tesařské dílně to také krásně voní a práce se dřevem je svým způsobem jistý druh antistresu. Uklidňuje a navozuje dobrou náladu.

Výhody schodiště obecně vůči našemu zdraví – našlapování po schodech a chůze ze schodů i do schodů je pro naše zdraví jedno z nejúčinnějších cvičení. Máte-li možnost vyměnit výtah za schodiště, a nejste-li zdravotně natolik handicapováni, aby vás chůze po schodech decimovala, dopřejte si tento pohyb pravidelně. Chození po schodech podporuje práci srdce, nervovou soustavu, zlepšuje imunitu i trávení a perfektně a hlavně komplexně posiluje dolní končetiny.