Skoro každý již vlastní moderní, chytrý telefon. Je škoda, nevyužívat ho naplno, a proto je dobré si do něj nainstalovat aplikace, které vás zabaví, nebo vám usnadní život. Pokud máte mobilní telefon s operačním systémem Android, stahujte aplikace skrze Google obchod. Pokud máte iOS, stahujte přes Apple store. Aplikace, které stahujete odjinud mohou být nebezpečné.

chytrý telefon v ruce

Slovník
Často se během dne setkáváte s cizími výrazy? Stáhněte si offline slovník v jazyku, se kterým se setkáváte nejčastěji. Pokud vám vypadne nějaké to slovíčko, nemusíte se bát.  Díky offline slovníku si budete moci jednotlivá slovíčka přeložit kdykoliv.

Offline mapy

Dojdou vám data a zrovna se pohybujete v oblasti, kde se nenachází free wifi. A ještě ke všemu toto místo vůbec neznáte. Pokud se nechcete ztratit nebo zrovna kolem neprochází nikdo, kdo by vám mohl poradit, offline mapy jsou skvělým řešením. A taky díky nim odpadá nutnost, nosit při sobě tištěnou mapu. Klidně i na túru můžete vyrazit bez ní.

Spotify

Veškerá hudba světa se nachází v této aplikaci. Můžete mít neplacenou verzi nebo placenou. Jde o legální formu toho, jak při sobě mít hudbu, kterou zrovna chcete. Nemusíte si zaplňovat paměť mobilu hudbou, stačí tato aplikace. Vyzkoušejte a uvidíte.

Aplikace na houby

Konec léta, začátek podzimu. Hub je všude spousta. Nechcete se ale otrávit. Aplikace na houby vám pomůže s rozpoznáním jednotlivých druhů hub. Houbu vyfotografujete a aplikace zjistí o jaký druh houby jde. Co bychom bez těch chytrých mobilů dělali…
mobilní telefon, spotify

Jízdní řády

Došlo k nepředvídatelné události a vy jedete z práce nebo ze školy dřív než obvykle. Problém nastává ve chvíli, kdy se domů můžete dostat z více míst a vy nevíte, odkud vám zrovna v ideální čas pojede spoj. Díky jízdním řádům v mobilu už nebudete nikdy tápat.

Hry

U her je těžké doporučovat konkrétní. Na mobilní telefony jich existuje opravdu spousta. Prohledejte obchod a vyberte si. Obrovské množství jich je zdarma a hodí se. Ve chvíli, kdy musíte čekat na úřadu nebo kdekoliv jinde? Jednoduše si zahrajete svojí oblíbenou hru. Existují logické, hádanky, RPG, ale třeba i relaxační omalovánky… Vybere si každý!