Mistrovství světa v hokeji 2022 – Kanada vs Česko.

Český tým se probojoval do semifinále, kde narazil na svého nejméně oblíbeného soupeře, kterým byla Kanada. Každé setkání s Kanadou pro nás bylo těžké a to se nezměnilo ani toto Mistrovství světa ve Finsku, kde jsme na ni narazili naštěstí až v semifinále.

Každý fanoušek Česka doufal, že po úžasné porážce Německa to bude vypadat podobně. Ono to sice vypadalo podobně, ale pro Kanadu. Český tým začal zápas proti silnému soupeři na výbornou. Bylo i několik šancí, jak prostřelit soupeřovu bránu. Nakonec se to podařilo Davidu Krejčímu, který si jel na bránu podél mantinelu sám a v osmé minutě trefil branku, díky které Česko vedlo 1:0. Národní tým tato branka posílila a opět vzniklo několik šancí k dalším gólům. Velkou šanci neměl jen Matěj Blümel, ale i David Pastrňák. Největší šanci v první třetině měl Tomáš Hertl, který se vyhnul Kanadě a jel sám na bránu, kterou bohužel netrefil.

sport

Bohužel 32 sekund před koncem první třetiny se dostali do šance i Kanaďané. Karel Vejmelka vyjel za bránu, aby puk nadhodil našemu hráči, jenže se tam přimotal i Kanaďan a po krátké chvíli dává Kanada první gól v tomto semifinále a je vyrovnáno 1:1. Začátek druhé třetiny vypadal taky nadějně, jelikož jsme měli šance. Bohužel se vše pokazilo špatným písknutím rozhodčích, kde jeden z Kanaďanů mířil u mantinelu Pastrňákovi na hlavu, kde se Pastrňák jen tak tak vyhnul, ale skončil na zemi. To rozhodčí neviděli, což je velice nepochopitelné a poslali na trestnou lavici Davida Pastrňáka, který se po zvednutí z ledu opřel ramenem do soupeře a ten spadnul na zem.

sport

I přes to, že pád byl velice nahrán, tak Kanada hrála přesilovku. Kanada bohužel přesilovku využila a vedla 2:1. Následovalo vypadnutí ze hry Národního týmu, který jako kdyby přestal hrát a bojovat o finále. Při špatné přihrávce Česka si Kanada vzala puk a vyrazila na Karla Vejmelku, který puk od Johnsona nechytil a Kanada vedla 3:1. Po dvou minutách od posledního gólu následovalo další nesmyslné vyloučení a nyní to odnesl David Krejčí. Kanada opět využila přesilovku a vedla 4:1, což už pro Česko bylo psychicky náročné. Třetí třetina byla pro Národní tým hřebíčkem do rakve, kde si ze své poloviny vyjel ke Karlu Vejmelkovi Sillinger a dal tak gól na 5:1. Velkou šanci měl Vrána, když jel sám na branku Kanady, to mu nevyšlo kvůli seknutí do loktu od soupeře a tak Česko mělo příležitost dát gól v nájezdu, což se Davidu Pastrňákovi nepovedlo. Trápení Česka ukončil Cozens, který zvýšil opět stav o další gól a Kanada tak postoupila do finále s konečným stavem 6:1. A Česko se tak utká o bronzovou medaili s USA.