Pohybujete se na poli krypto měn a rádi byste uvítali každý nový investorský tip? Mincí existuje v dnešní době opravdu velká spousta, takže je těžké se v tom dobře orientovat a umět odhadnout, která měna bude úspěšná a která třeba za pár týdnů zanikne stejně rychle tak, jako vznikla.

zabezpečení

V poslední době odborníci stále častěji hovoří i krypto měně zcash. Nejedná se přitom o žádnou novinku, tato měna vznikla již v roce 2013, a to odtržením od jeho známějšího a populárnějšího bratříčka, bitcoinu. Je to tedy měna, která má již tradici a která se na trhu udržela spoustu let, lze jí tedy důvěřovat a není potřeba se tolik bát o její stabilitu.

Decentralizovaná síť má samé výhody

Co se týká funkčnosti této měny, opět se zde setkáte s takzvanou decentralizovanou sítí. Nikdo ji neřídí, nikdo neurčuje žádná pravidla. Veškeré transakce jsou zcela anonymní, tudíž se nemusíte bát ztráty soukromí či ohrožení. To je i důvod, proč došlo odtržení od bitcoinu – zcash je založen více na anonymitě a na ochraně soukromí jeho uživatelů. V tom tkví mimo jiné i hlavní výhoda krypto měn oproti klasickým penězům a bankám. V tomto světě o vás nikdo nic neví, pokud to tak budete chtít.

virtuální peníze

Těžba založená na potvrzování transakcí

Těžba zcash je založena na stejném principu, jako je tomu u bitcoinu. Jednotlivé mince budete získávat za to, že budete potvrzovat a ověřovat transakce, které v této síti probíhají. Jak na to? Abyste mohli začít potvrzovat, budete potřebovat kvalitní výpočetní jednotky, respektive počítače. Kromě toho bude potřeba investovat i do zařízení, které se nazývá zcash miner. Právě ten je pro celý tento proces zcela klíčový. Poté, co těžbu zahájíte, nebudete muset nic řešit. Jedná se o automatický proces, který bude probíhat i bez vaší přítomnosti.