Asi není třeba říkat, že oplocení pozemku přináší poměrně velké výhody. Předně zde máme fakt, že slouží jako první linie obrany proti neoprávněnému vniknutí. A často je také jediná, která je potřeba. Navíc vzhledem k tomu, že máme ze zákona umožněn volný průchod krajinou, to znamená, že můžeme procházet přes jakýkoliv neohrazený pozemek, je to prakticky jediná možnost, jak si svůj majetek chránit.

Otázkou však je, jaký druh oplocení zvolíme. Ačkoliv jsou totiž v současnosti nejpopulárnější jako materiál na stavbu plotu pletivo a dřevo, nejsou ani zdaleka jediné. Jinou možností je také stavba betonového plotu Montáž MPC. Co vše je k ní potřeba?

betonp2

V první řadě je nutné se rozhodnout, zda půjde o skládací betonový plot, tedy betonové desky zasazené do sloupů, nebo o klasickou zeď. V prvním případě totiž stačí vykopat základy pouze pro ony sloupy, ve druhém případě pro celou zeď. Je však fakt, že plná zeď je podstatně stabilnější.

Dále je třeba vybrat kvalitní materiál. Je známo, že kvalita betonu závisí na kvalitě původních materiálů i jejich poměru. Je proto záhodno vybrat si takový typ, který bude skutečně kvalitní. Na ceně se to totiž příliš neodrazí, tedy pokud si jej nenecháme dovézt odněkud zdaleka.

betonp5

Ovšem materiál je pouze ta první část. Pak je zde samotná výstavba. A ta je podstatně náročnější, než například zasazení sloupků a omotání pletiva. Je zde totiž potřeba nejprve vykopat základy. Do nich se pak zasadí, jak již bylo řečeno sloupy nebo rovnou celá zeď.

Ani samotné postavení není jednoduchou záležitostí. Ony betonové desky nejsou totiž lehké, a je potřeba je vyzvednout často i do dvoumetrové výšky. To se samozřejmě neobejde bez lidí a zařízení, stejně jako postavení klasické betonové zdi.

Jak je vidět, není to příliš jednoduché. Nemůžeme se tedy divit, že si lidé často najímají na tuto práci firmu, která si za své služby nechá samozřejmě zaplatit.Avšak pokud nejde zrovna zruční, je to rozhodně lepší volba.